Як безпечно та недорого придбати необроблену деревину

В Україні були запущені продажі необробленої деревини через публічні аукціони Прозорро. З даною ініціативою виступило Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища.

Перехід на електронні торги повинен стати тим механізмом, який дозволить вивести торгівлю українською деревиною з тіні та вирівняти ціни на сировину. Для того, щоб взяти участь у торгах, учасникам потрібно зареєструватись на торгівельному майданчику, акредитованому системою Прозорро, такому як sale.uub.com.ua.

Які угоди проводяться через електронні майданчики Prozorro

Запуск електронних аукціонів з продажу необробленої деревини через публічні аукціони відкриває нові можливості, як для продавців, так і для покупців. Такі угоди безпечні, дозволяють працювати напряму без посередників, продавцям – збільшити кількість покупців з усієї території України, а покупцям – отримати вигідні умови і виключити ризик корупції, шахрайства з боку постачальника.

Через Прозорро повинні проводитися з усіма угодами, пов’язані з продажем деревини об’ємом від 150 куб. м і вартістю від 200 тис. грн, за винятком випадків:

  1. коли сировина постачається для потреб ЗСУ;
  2. коли сировина постачається для потреб національної безпеки;
  3. коли мова йде про угоди між фізичними особами;
  4. настання надзвичайних ситуацій та стихійних лих.

Угоди через Prozorro.Sale гарантують учасникам прозорі та чесні умови. Брати участь у всіх заходах на біржі можуть громадяни України, вітчизняні та іноземні підприємства. 

Переваги торгів на майданчиках Прозорро

Є, як мінімум кілька причин, чому варто купувати деревину на онлайн-аукціонах:

  1. Відсутність корупційних схем – користуючись послугами обраної електронного майданчика ви не будете потрапляти в незаконні колотнечі, наймані працівники та інші неприємні ситуації. Отже, це дозволить уникнути розглядів в майбутньому.
  2. Вільний доступ – будь-який громадянин України має реальну можливість виконати основні вимоги та відправити заявку на участь в таких торгах. Незалежно від свого фінансового стану, він буде перебувати на рівні з іншими учасниками аукціону.
  3. Здорова конкуренція – вдала реалізація цієї системи плавно призводить до того, що на цьому терені вимальовується реальна конкуренція між окремими деревообробними підприємствами.
  4. Ринок деревини в різних її формах значно збільшується. Купувати можна як недопрацьовану деревину, так і матеріал, що пройшов кілька стадій обробки. Це також вигідно і для самої держави, який отримує додаткове джерело доходу.Не можна обійти стороною один цікавий момент, який все ще актуальний. На аукціонах зараз можна зустріти деревину, обсяг якої перевищує 150 кубічних метрів. Якщо цінник за виставлену партію деревини вище 200 тисяч гривень, цей лот також підпадає під ці критерії. При цьому, вже зараз можна побачити тестові аукціони, де на кін ставляться куди менші обсягу сировини. Більше інформації можна отримати за посиланням: https://sale.uub.com.ua/ru/news/sirnykovyj-kryazh-prodajetqsya-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale.