Що продається на електронних торгах в Україні

Публічні закупівлі та продаж державного майна та майна комунальної форми власності на даний час здійснюються через систему електронних торгів Прозоро. В цій системі є декілька десятків акредитованих електронних торгівельних майданчиків (ЕТМ), які дають можливість організувати торги та прийняти участь в аукціонах. Саме через ці майданчики учасники реєструються в системі Прозоро.

Що продається на електронних майданчиках

Зареєструвавшись на ЕТМ, можна буде створити аукціон чи прийняти участь у існуючих торгах. Тут можна придбати нерухомість, земельні ділянки, транспортні засоби, продукцію сільськогосподарського виробництва, деревину, металобрухт, цінні папери, вимоги за кредитними договорами та багато чого іншого. Також за допомогою електронних торгів продається арештоване майно та майно банкрутів. Дізнатися більше про те, що саме можна придбати на таких майданчиках, можна тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-lis-kruglyak-u-kiivskij-oblasti-na-prozoroprodazhi/.

Продаж необробленої деревини

Лісові господарства України частіше за все виставляють на реалізацію деревину твердих порід, хоча ліс-кругляк також дуже розповсюджений на електронних аукціонах. Продаються лісоматеріали хвойних та листяних порід (наприклад, сосна, ялина, дуб, ясен, бук, тощо). Один лот може включати в себе до 4 сотень кубометрів деревини. В середньому вартість одного лоту становить 150-500 тисяч гривень. Отримані від продажу кошти відразу потрапляють в державний бюджет та в майбутньому будуть використані для відновлення лісових ресурсів.

Продаж нерухомості

Через сайт ЕТМ можна придбати житлову, нежитлову чи навіть промислову нерухомість, що знаходиться у власності держави. В якості покупця може виступати як підприємство, так і звичайний громадянин. До торгів допускаються і іноземці. Продавцями нерухомості на електронних торгах найчастіше являються сільські та міські ради. Також тут можна придбати банківську нерухомість, як банк підлягає ліквідації. Окрім продажу будь-який бажаючий також може орендувати нерухомість.

Продаж автомобілів

На електронному торгівельному майданчику також можна придбати легкові чи вантажні автомобілі, техніку спеціального призначення, тощо.

Продаж металобрухту

На багатьох промислових підприємствах накопичується металобрухт, непридатний для подальшого використання. Такі відходи представляють собою залишки від утилізації транспортних засобів, металоконструкцій, тощо. Придбати металобрухт, деревину, нерухомість та будь-яке інше майно можна на відкритих та чесних електронних торгах.