Що потрібно зробити для отримання права оренди на електронних земельних торгах в ПроЗорро

Відкриття ринку землі в 2021-му році стало серйозним поштовхом для аукціонів з продажу та оренди земельних ділянок. Кількість таких лотів на акредитованих електронних майданчиків значно зросла. Цей фактор також позитивно вплинув і ні рівень конкуренції, що особливо вигідно для учасників, які зацікавлені в тому, щоб брати земельні ділянки в оренду або ж купувати їх для подальшого використання.

Варто нагадати, що сьогодні в Україні є лише два основних легальних варіанта, як можна передати право на користування земельними ділянками в інші руки:

 • За рішенням виконавчого органу – воно може бути прийнято лише в тому випадку, якщо для цього є законні підстави. Відповідно, всі ці моменти повинні бути обов’язково прописані в чинному законодавстві;
 • За результатами проведених електронних торгів в ПроЗорро – тобто, мова йде про реальний аукціон, в якому учасники роблять свої цінові пропозиції для отримання повного права власності або ж взяття земельної ділянки в оренду.

Більш розповсюдженим все ж є другий спосіб і велика кількість людей, зацікавлених в тому, щоб вести на таких ділянках господарство, цікавлять питанням – як саме підготуватися до участі торгах, на що потрібно звертати увагу та через які етапи доводиться пройти всім користувачам.

Ви завжди можете перейти за посиланням https://agrostory.com/ua/info-centre/market-news/pervye-150-auktsionov-po-prodazhe-i-arende-zemli-uzhe-obyavleno-na-prozorro-prodazhi та більш детально ознайомитися з тим, як саме повинні проходити подібні електронні торги, хто може взяти в них участь та яким вимогам потрібно відповідати всім учасникам.

Алгоритм дій для отримання права на оренду земельної ділянки

Вважається, що існує 7 основних етапів, через які доводиться пройти всім учасникам електронних земельних торгів. Насправді, це ті кроки, які є справді важливими, тому потрібно більш детально ознайомитися з ними кожному користувачеві, причому зробити це якомога раніше.

 1. Вибір земельної ділянки та підготовка лоту до формування оголошення та його публікації на електронних майданчиках. Варто нагадати, що власники майна завантажують інформацію про торги до системи Прозоро, а вона вже автоматично розсилає всі ці оголошення по акредитованим електронним майданчикам;
 2. Прийняття рішення про можливість проведення земельних торгів – це завдання, яке потрібно вирішити безпосередньо організатору. Тобто, він повинен проаналізувати, чи відповідає оголошення та сама ділянка всім вимогам для того, щоб її можна було виставляти на електронні торги;
 3. Укладання домовленостей між виконавцем, що буде займатись процедурою проведення торгів та організатором;
 4. Публікація оголошення про запуск процедури земельних торгів – в самому повідомленні повинна бути наявна вся інформація про сам лот, місце розташування, стан ділянки й так далі. Окрім цього, повинні бути чітко прописані вимоги до учасників;
 5. Сплата внесків користувачами – щоб ввійти до переліку учасників. Обов’язковою умовою є сплата гарантійного та реєстраційного внеску. Окрім цього, варто пам’ятати про важливість вчасного подання тендерного пакету документації;
 6. Проведення електронних торгів – це основна частина, коли всі пропозиції учасників аналізуються і обирається найбільш економічно вигідна пропозиція. До цього етапу також входить визначення переможця та укладання відповідної угоди про оренду земельної ділянки;
 7. Публікація результатів процедури – майданчиком для цього виступає система ПроЗорро, де всі бажаючі можуть ознайомитися з тим, хто став переможцем в боротьбі за обраний лот.

Це і є головні кроки, з яких складається електронний аукціон з земельними ділянками. Схожий принцип працює і в ситуації з продажом такого майна.

Переваги та недоліки електронних торгів з довготривалої оренди землі

Почати варто з того, що оренда земельної ділянки на довгий термін є юридично можливою послугою. Відповідно, якщо все робити в рамках чинного законодавства, то ніяких проблем та непорозумінь в цій сфері виникати не повинно.

Якщо говорити саме про переваги довгострокової оренди, то законодавство надає тут декілька цікавих можливостей, а саме:

 • Можливість викупити територію до того терміну, коли припиниться дія угоди;
 • Право на те, щоб здавати земельну ділянку в суборенду, використовуючи третю особу;
 • Можливість зведення на земельних ділянках будівель, якщо це не суперечить умовам, прописаним в договорі;
 • Право на дострокове розривання договору, якщо для цього є законні підстави.

Окрім цих моментів, є велика кількість інших пунктів, які дійсно можуть зацікавити користувачів в тому, щоб брати участь в земельних торгах на довгострокові термін оренди.