Основні принципи роботи електронних майданчиків

Використання електронних майданчиків для організації торгів – це вже звичайна практика і саме такий формат проведення торгів вважається найбільш зручним. Якщо говорити про державні закупівлі, то використання електронних майданчиків з акредитацією в ПроЗорро є обов’язковою умовою, без виконання якої аукціон або ж торги навіть не можуть розпочатися.

Варто розуміти, що електронний майданчик – це не просто сайт, де можна знайти цікавий лот, на таких ресурсах є багато цікавих відомостей про вартість продукції, постачальників, умови, способи оплати, доставку та інші процеси, які є справді важливим до ознайомлення.

Більш того, користувач електронного майданчика має можливість сортувати всі оголошення за певними критеріями. Це може бути географічне положення, максимальна вартість, умови, вимоги по документації та будь-які інші критерії.

Це стосується всіх акредитованих сервісів і української енергетичної біржі в тому ж числі. Ви маєте можливість особисто перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas і вже на сайті популярного майданчика знайти детальну інформацію, що вас цікавить.

Принципи, на основі яких працюють електронні майданчики

На сьогодні, електронний майданчик – це єдиний легальний спосіб, як можна взяти участь в державних закупівлях. 

При цьому, важливо знати, якими є основні принципи, згідно яких надаються послуги такими сервісами:

  1. Можливість гнучкої роботи з каталогом – мова йде про те, що подібні ресурси не перешкоджають оновленню застарілої інформації, дають можливість швидко оновлювати актуальні тендерні оголошення й іншу інформацію;
  2. Зручність та простота в користуванні – електронні майданчики працюють таким чином, щоб всі учасники знаходились в рівних умовах. Всі користувачі, які проходять реєстрацію на електронному майданчику, мають змогу використовувати справді продуманий та простий інтерфейс;
  3. Аналітика – електронні майданчики можна використовувати не лише для того, щоб подавати свої пропозиції на всі цікаві лоти. Ще одне цікаве призначення таких ресурсів – це можливість проведення аналітики, моніторингу інших пропозицій, складати звітні плани й слідкувати за тим, якою є ситуація в конкретному напрямку торгів;
  4. Розширення функціоналу – це один з аспектів, якому приділяється особлива увага. Надання додаткових інструментів учасникам – це один з кроків, що направлений на те, щоб зацікавити користувачів в виборі конкретного електронного майданчика;
  5. Розумна інтеграція робочої діяльності – тут акцент робиться на тому, щоб правильно працювати зі всіма функціями самого ресурсу. Мова йде про те, щоб гарантувати досконалу роботу фінансових транзакцій, прозору роботу з документацією та інші процеси, які мають безпосереднє відношення на результати торгів.

Якщо говорити в цілому, то ці декілька моментів є справді важливими і ознайомлення з ними може бути дійсно корисним. 

Що стосується доходу, що отримують електронні майданчики, то він напряму залежить від всіх проведених фінансових транзакцій, рекламної діяльності, надання ліцензій та сертифікатів й інших процедур, які також мають серйозний вплив на те, яким буде прибуток подібного сервісу.

Чи можливо зареєструватися в ПроЗорро

Почнемо з того, що система ПроЗорро – це центральна база даних, до якої вноситься вся інформація про проведені торги, учасників, пропозиції, переможців й безліч інших відомостей, які надовго зберігаються в архівах.

На сьогодні, систему ПроЗорро обов’язково повинні використовувати лише ті компанії та організації, що фінансуються державою. Тобто, якщо компанія має хоча б частку бюджетного фінансування, вона повинна складати річний план закупівель і проводити всі ці процедури саме в форматі тендерних замовлень.

Що стосується реєстрації в системі ПроЗорро, то люди часто не розуміють, як саме це можна зробити.

Насправді, пройти реєстрацію на сайті ПроЗорро неможливо. Цей ресурс не призначений для проведення аукціонів та торгів. Всі оголошення про подібні процедури публікуються на електронних майданчиках.

Починаючи проходити реєстрацію в ПроЗорро, вже на другому етапі система переправляє учасників до переліку доступних електронних майданчиків. Це і є ті самі акредитовані ресурси, серед яких вам потрібно обрати один ресурс.

Перейшовши на один з сайтів та пройшовши на ньому реєстрацію, ви будете вважатися повноправним користувачем системи ПроЗорро, що дозволить вам користуватися особистим кабінетом та брати участь в тендерних замовленнях та інших аукціонах.

Щоб пройти реєстрацію, потрібно буде вказати інформацію про себе, компанію, Ідентифікаційні дані, внести тендерний пакет документів, сертифікати ліцензії й заповнити ще декілька обов’язкових пунктів.