Оприлюднення звіту про укладений договір – що варто брати до уваги

Участь в електронних торгах – це процедура, що містить в собі декілька важливих етапів. Лише у випадку, якщо користувач виконує всі вимоги і діє виключно в рамках законодавства, в нього є шанси на те, щоб стати переможцем в подібній процедурі.

Варто брати до уваги той факт, що це можуть бути звичайні електронні торги, державний або ж комерційний аукціони, тендерні закупівлі, аукціони з обмеженою участю або ж інші формати. Сьогодні, у користувачів є можливість обирати лоти, які вони вважають більш цікавими саме для себе.

Ознайомитися зі справжніми лотами, що доступні на електронних майданчиках, ви можете, перейшовши за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/aukcion-zemli-u-m-lqviv-osoblyvosti-elektronnoqi-procedury. Тут ви можете переглянути лоти з продажу та оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Скориставшись фільтром, ви можете обрати будь-який інший напрямок в електронних торгах.

Що стосується самої процедурі участі в торгах, то тут від учасника вимагається послідовність і слідування алгоритму.

Зазвичай, алгоритм участі в такій процедурі включає в себе наступні кроки, це:

 • Вибір електронного майданчика та реєстрація на ньому;
 • Пошук цікавого лоту;
 • Підготовка тендерної документації;
 • Формування цінової пропозиції та надсилання заявки;
 • Проходження етапу аукціону;
 • Визначення переможця та підписання угоди.

Часто, користувачі вважають, що підписання угоди – це вже останній крок, після якого від учасника вже нічого не вимагається.

Насправді, ще однією важливою вимогою є публікація звіту про укладений договір, що є обов’язковою до виконання умовою.

Сам звіт повинен формуватися на основі самого договору, що було укладено між сторонами. 

Що стосується публікації самого договору, то він повинен містити в собі інформацію про переможця, його пропозицію, час визначення переможця, умови на яких укладається угода та відведений термін на виконання умов договору.

Сам звіт повинен бути внесений до системи ПроЗорро і зробити це потрібно протягом 3-х днів з того моменту, як між сторонами буде підписано домовленість.

Ще один важливий пункт – це формування та публікація звіту про виконання умов договору. Даний етап є не менш важливим і саме цей крок є останнім для виконавця та замовника. 

Звіт про виконання договору про проведення закупівель повинен бути опублікований не пізніше ніж через 20 робочих днів з того моменту, як сторонами було виконано всі взяті на себе зобов’язання.

Лише в тому випадку, якщо цей звіт було правильно та вчасно сформовано і він був схвалений відповідною комісією, можна вважати закупівлю вдало завершеною. Що стосується основного завдання даного звіту – це відсутність будь-яких скарг від обох сторін та підтвердження того факту, що замовлення було виконано.

Рекомендації з вибору електронного майданчика

Один з важливих кроків для кожного користувача, що має бажання взяти участь в торгах, аукціону або тендерному замовлені – це пошук надійного електронного майданчика. Шукати подібні сервіси краще в системі ПроЗорро. На сайті представлено більше 10-ти таких майданчиків, де кожен має можливість отримати доступ до величезного списку актуальних оголошень.

Обираючи електронний майданчик, варто звертати увагу не лише на надійність, але й на декілька інших важливих моментів:

 • Активність технічної підтримки – ви повинні бути впевненими, що зможете швидко отримати відгук від операторів та вирішити проблемні моменти;
 • Функціонал – наявність системи фільтрів, можливості для налаштування інтернет-розсилки та інших зручних інструментів є ще одним важливим аспектом, який варто враховувати;
 • Оновлення – важливо, щоб ресурс був не просто зручним, але й постійно оновлювався розробниками.

Щоб не допустити помилки й точно знайти надійний майданчик, завжди можна переглянути відгуки інших користувачів та скористатися їх порадами.

ТБ “українська енергетична біржа” – це один з майданчиків, де можна взяти участь в торгах будь-якого формату. 

Проведення переговорної процедури – для чого вона потрібна

Переговорна процедура – це альтернативний варіант, який слугує в якості винятку й використовується замість проведення стандартних електронних торгів або ж тендерних закупівель.

Варто розуміти, що дана процедура є неконкретною, тому в ній не використовується система ПроЗорро, від учасника не потребується тендерній пакет документів і участі в аукціоні.

Процедура може проводитися відразу з декількома учасниками, серед яких замовник може обрати більш гідного виконавця.

Такий формат допустимий лише як виняток і його проведення можливе лише за умов, якщо це не суперечить закону України про проведення публічних закупівель. 

Такий формат може проводитися в випадках:

 • Якщо сума закупівлі є занадто низькою для створення оголошення;
 • Якщо є потреба в проведенні додаткової закупівлі товарів в того ж самого постачальника;
 • Якщо мова йде про специфічний товар закупівлі.

Вам залишається лише проаналізувати всі ці моменти і впевнитися в тому, що для вас формат переговорної процедури є справді доцільним.